Symposium EU-techregulering: tussen recht, ethiek en geopolitiek | Brinkhof, Amsterdam

Hoe kijkt de wereld naar Europese techregulering, en welke ethische dilemma’s brengt technologische innovatie met zich mee? Tijdens ons studentensymposium dagen wij rechtenstudenten en recent afgestudeerden uit om verder te kijken dan (tech)regelgeving alleen. Er zal een keynote zijn over de oorsprong en toekomst van Europa’s techreguleringsagenda en een interactieve workshop over technology ethics.
Aansluitend is het podium voor de drie finalisten van de Brinkhof Internetscriptieprijs 2025. Zij presenteren hun scripties, waarna de jury de winnaar bekendmaakt. We sluiten af met een borrel, een ideale kans om informeel kennis te maken met onze collega’s.
Wil je het evenement bijwonen? Registreer je dan hier. Het symposium is toegankelijk voor alle bachelor- en masterstudenten die studeren of zijn afgestudeerd aan een Nederlandse rechtenfaculteit. De voertaal is Engels.
Datum: 15 oktober 2025 | Tijd: 13:30 - 17:00 | Locatie: Brinkhof, Amsterdam
Programma
13.00 – Inloop
13.30 – Opening
13.35 – Keynote door Remy Chavannes en Arlette Meiring over de koers van EU-techregulering
14.30 – Interactieve workshop door Ben Zevenbergen over technology ethics
15.30 – Pauze
15.45 – Presentaties drie finalisten Internetscriptieprijs*
16.30 – Juryverslag en prijsuitreiking
17.00 – Borrel
* De finalisten worden binnenkort bekend gemaakt